fbpx
>
22. - 27. JULI 2019 - HJØRRING - DANMARK
Bolgebassin

Besøg Fårup Sommerland

 

Fårup er en af Danmarks største turistattraktioner med masser af vilde, sjove og vandvittige våde aktiviteter for hele familien. Alt lige fra vilde rutsjebaner og Børnetivoli til Danmarks største og vådeste vandland. Der er mere end 60 forlystelser – og når entréen først er betalt, er alle forlystelser og Aquaparken gratis. Fårups nyhed i 2017 er Hvirvelvinden - en tur for de største vovehalse!

Deltagerne i Dana Cup og de pårørende med armbånd, der er med i Hjørring, kan ugen igennem med stor rabat købe billetter til DKK 230,- pr person (uden transport) i Dana Cups Information. Disse billetter kan også købes igennem klubbens login side. Så ligger billetterne klar, når I kommer til check-in.
 
Fredag den 28. og lørdag den 29. juli er der indsat busser mellem Hjørring og Fårup Sommerland.

Afgang Busterminal på Hestkærvej: kl. 09.00, kl. 11.00 og kl. 13.00
Afgang Fårup Sommerland: kl. 16.00, kl. 18.00 og kl. 20.00

Billetten, der dækker transport og indgangspris, er DKK 330,- pr person. Den købes kun i Dana Cups Information.
 
Som noget helt nyt, kan man også køb et adgangs-armbånd til hele ugen (18. til den 30. juli) for kr. DKK 320,- excl. busbillet. Disse armbånd kan også købes igennem klubbens login side.
 
Læs mere her
 
Hvirvelvinden 2

 

Pin It
SponsorBar